TOIMISTO & HALLINTO

OPERATIIVINEN JOHTO

Toiminnanjohtaja

Joni Ilvonen

puh. 040 966 9976
joni.ilvonen@malminpalloseura.fi

Lomalla 17.6.-3.7. ja 11.7.-28.7.2024

Seurakehitys ja sidosryhmäsuhteet,
varainhankinta, sopimukset,
avustukset ja tukiasiat, henkilöstö- ja jäsenasiat,  viestintä ja markkinointi

Urheilutoimenjohtaja

Jesse Laajaranta

puh. 044 901 9821
jesse@malminpalloseura.fi

Lomalla 17.6.-30.6. ja 15.7.-28.7.2024

Urheilutoiminnan ja valmennuslinjan kehittäminen ja seuranta, valmennuspäällikköjen esihenkilö, valmentajien rekrytointi sekä yhteistyö oppilaitosten ja Palloliiton kanssa

seurakoordinaattori

Miia Pihamaa

puh. 040 500 1665
miia.pihamaa@malminpalloseura.fi

Lomalla 20.6.-7.7. ja 15.7.-28.7.2024

Seuran ja Palloliiton järjestelmät (MyClub, Pelipaikka ja Taso), toimihenkilöiden johtaminen ja tukeminen, seuratapahtumat, varusteet, laskutus ja seuran muut hallinnolliset asiat

Olosuhdepäällikkö

Vellu Rinne

puh. 044 700 6066
vellu.rinne@malminpalloseura.fi

Olosuhteiden huolto ja kehittäminen, vapaiden vuorojen myynti ja kenttäyhtiöiden laskutus

 

VALMENNUKSEN JOHTO

Valmennuspäällikkö
(Pojat U12-U15)

Topi Pietilä

puh. 044 901 9795
topi@malminpalloseura.fi

Lomalla 17.6.-30.6. ja 15.7.-28.7.2024

Valmennuspäällikkö
(Tytöt U9-U15)

Teemu Silius

puh. 044 901 9796
teemu@malminpalloseura.fi

Lomalla 17.6.-30.6. ja 15.7.-28.7.2024

Valmennuspäällikkö
(Pojat U9-U11)

Teo Hyrske

puh. 044 783 3683
teo@malminpalloseura.fi

Lomalla 20.6.-30.6. ja 15.7.-28.7.2024

Valmennuspäällikkö
(aloittavat ikäluokat U5-U8)

Rony Metsänkivi

puh. 040 178 3483
rony.metsankivi@malminpalloseura.fi

Lomalla 17.6.-30.6. ja 15.7.-28.7.2024

Haastepäällikkö
(Pojat U12-u15)

Niko Asikanius

puh. 045 666 7821
niko.asikanius@malminpalloseura.fi

Lomalla 19.6.-30.6. ja 15.7.-28.7.2024

SEURAVALMENTAJAT

Seuravalmentaja

Ville Lehtinen

Valmentaja vuonna 2024:
Miesten edustus

Seuravalmentaja

Sipi Ulvas

Valmentaja vuonna 2024:
A- ja B-pojat

Seuravalmentaja

Janne Hiuspää

Valmentaja vuonna 2024:
B2- ja B3-pojat

Seuravalmentaja

Hannu Suominen

Valmentaja vuonna 2024:
Pojat U13 Kilpa, U14 Kilpa 1 ja U14 Kilpa 2

Seuravalmentaja

Alain Didier-Six

Valmentaja vuonna 2024:
U12 Haaste, U13 Haaste ja U14 Harraste

Seuravalmentaja

Patrick Aaltonen

Valmentaja vuonna 2024:
U12 Haaste ja U13  Haaste

Seuravalmentaja

Iikka Rissanen

Valmentaja vuonna 2024:
Tytöt U10-U11, U12 ja U13-U14

Seuravalmentaja

Henri Mattsson

Valmentaja vuonna 2024:
Tytöt U10-U11 ja U12

Seuravalmentaja

Veera Rintamäki

Valmentaja vuonna 2024:
Tytöt U10-U11 ja U12

Seuravalmentaja

Essi Koskelin

Valmentaja vuonna 2024:
Pojat U5-U8 ja Tytöt U5-TU9

MPS ry:n hallitus 2024

Puheenjohtaja

Ville Arima

puh. 050 346 24 76
ville.arima@gmail.com

Varapuheenjohtaja

Kai Piipari

puh. 040 556 02 36
kai.piipari@gmail.com

hallituksen jäsen

Petri Löyttyniemi

Petri.loyttyniemi@officemanagement.fi

Hallituksen jäsen

Juhana Harlin

juhana.karjalainen@hotmail.com

hallituksen jäsen

Jukka Liimatainen

 jubu.liimatainen@gmail.com

Hallituksen varajäsenet: Ilkka FrimodigIlkka KuismaJuhani Koivuranta ja Tomi Åhlgren