TOIMISTO & HALLINTO

MPS ry:n hallinto

Toiminnanjohtaja

Joni Ilvonen

puh. 040 966 9976
joni.ilvonen@malminpalloseura.fi

Seurakehitys ja suhteet,
varainhankinta, sopimukset,
joukkueorganisaatioiden tukeminen, Seuratapahtumat

seurakoordinaattori

Miia Pihamaa

puh. 040 500 1665
miia.pihamaa@malminpalloseura.fi

MPS Store, Seuran ja Palloliiton järjestelmät (Jalkkis.net, Pelipaikka ja Taso), pelipassit, jäsenmaksut, kotisivut, seuran muut hallinnolliset asiat, mahdolliset valmennustehtävät

Urheilutoimenjohtaja

Jesse Laajaranta

puh. 044 901 9821
jesse@malminpalloseura.fi

Valmentajat, pelaajakehitys ja joukkueet

Olosuhdepäällikkö

Vellu Rinne

puh. 044 700 6066
vellu.rinne@malminpalloseura.fi

Mosan Wembley (ja Mosan tekonurmi)

Valmennuspäällikkö
(aloittavat ikäluokat)

Rony Metsänkivi

puh. 040 178 3483
rony.metsankivi@malminpalloseura.fi

Valmentaja vuonna 2023:  Pojat 2015 ja Pojat 2016, Pojat/Tytöt 2017 ja Pojat/Tytöt 2018 lisäksi leirit, futiskoulut ja -kerhot

Seuravalmentaja

Sami Lehtiniemi

puh. 045 650 5413
lehtiniemi.sami@netti.fi

Valmentajana vuonna 2022: Pojat 2013 ja Tytöt 2012-2013

Seuravalmentaja

Sipi Ulvas

puh. 040 0295706
sipi.ulvas@gmail.com

Valmentaja vuonna 2023: A- ja B-pojat sekä Pojat 2013

MPS ry:n hallitus 2022

Puheenjohtaja

Ville Arima

puh. 050 346 24 76
ville.arima@gmail.com

Varapuheenjohtaja

Jukka Airaksinen

puh. 0400 542 693
raksu@raksuntalli.fi

Hallituksen jäsen

Juhana Harlin

juhana.karjalainen@hotmail.com

hallituksen jäsen

Susanna Helander

suski.helander@gmail.com

hallituksen jäsen

Kai Piipari

kai.piipari@gmail.com

 

Hallituksen varajäsenet: Ilkka FrimodigIlkka KuismaJari Silvola ja Tomi Åhlgren