TOIMISTO & HALLINTO

MPS ry:n hallinto

Toiminnanjohtaja

Vellu Rinne

puh. 044 700 6066 vellu.rinne@malminpalloseura.fi

Seurakehitys ja suhteet,  varainhankinta, sopimukset, joukkueorganisaatioiden tukeminen, Seuratapahtumat

seurakoordinaattori

Miia Pihamaa

puh. 040 500 1665
miia.pihamaa@malminpalloseura.fi

MPS Store, Seuran ja Palloliiton järjestelmät (Jalkkis.net, Pelipaikka ja Taso), pelipassit, jäsenmaksut, kotisivut, seuran muut hallinnolliset asiat, mahdolliset valmennustehtävät

Valmennuspäällikkö

Joni Ilvonen

puh. 040 966 9976
joni.ilvonen@malminpalloseura.fi

Valmentajat, joukkueet

Ikäluokkavastaava

Ville Suojala

puh. 044 973 9299
ville.suojala@malminpalloseura.fi

12-14 vuotiaat (vuonna 2021: Pojat 2007, Pojat 2008 ja Pojat 2009)

Ikäluokkavastaava

Sami Lehtiniemi

puh. 045 650 5413
lehtiniemi.sami@netti.fi

9-11-vuotiaat (vuonna 2021: Pojat 2010, Pojat 2011 ja Pojat 2012)

Ikäluokkavastaava

Rony Metsänkivi

puh. 040 966 9976
joni.ilvonen@malminpalloseura.fi

puh. 040 178 3483
rony.metsankivi@malminpalloseura.fi

5-8 vuotiaat (vuonna 2021:  Pojat 2013, Pojat/Tytöt 2014 ja Pojat/Tytöt 2015), grass roots / matalan kynnyksen toiminta (leirit, futiskoulut ja -kerhot)

Seuravalmentaja

Sipi Ulvas

puh. 040 0295706
sipi.ulvas@gmail.com

Joukkuevalmennus (vuonna 2021: B-pojat, Pojat 2006 ja Pojat 2008 Kilpa)

MPS ry:n hallitus 2021

Puheenjohtaja

Ville Arima

puh. 050 346 24 76
ville.arima@gmail.com

Varapuheenjohtaja

Jukka Airaksinen

puh. 0400 542 693
raksu@raksuntalli.fi

Hallituksen jäsen

Ilkka Kuisma

ilkka.kuisma@helsinki.fi

hallituksen jäsen

Kai Piipari

kai.piipari@gmail.com

hallituksen jäsen

Jyrki Saulo

puh. 050 585 0500
jyrki.saulo@malminpalloseura.fi

Hallituksen varajäsenet: Mika BorgToni MalmJari Silvola ja Tomi Åhlgren